Vuosikokous valitsi uuden hallituksen - Veli Mäkelä jatkaa puheenjohtajana

26.4.2017 klo 0.00

26.4.2017

Terveysteknologian Liiton Healthtech Finlandin sääntömääräinen vuosikokous järjestettiin 26.4.2017 Upgraded Life Festivalin yhteydessä. Planmecan Veli Mäkelä jatkaa yhdistyksen puheenjohtajana. Varapuheenjohtajana toimii Risto Rossi  GE Healthcare Finland Oy:stä. Uutena jäsenenä yhdistyksen hallitukseen valittiin Biohit Oyj:n Semi Korpela.

[[{"fid":"167","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"style":"width: 300px; height: 287px;","class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]

Liiton puheenjohtaja Veli Mäkelä. Kuva: Planmeca

Hallituksen kokoonpano 2017:

Veli Mäkelä, Planmeca Oy (puheenjohtaja)
Risto Rossi, GE Healthcare Finland Oy (varapuheenjohtaja)
Mirva Antila, Oy IBM Finland Ab
Mika Hagberg, Serres Oy
Rainer Harjunpää, Nexstim Oy
Tommi Kaasalainen, Innokas Medical Oy
Semi Korpela, Biohit Oyj
Miikka Maijala, Clinius Oy
Esa Soini, Mylab Oy
Jari Taskinen, KaVo Kerr Group

Hallituksen varajäsenet:

Elias Haapakorva, Kasve Oy
Timo Koistinen, Luona Hoiva Oy
Jan Moed, Planmed Oy
Seppo Orsila, Modulight Oy
Eija Pessinen, Relaxbirth Oy
Toni Renberg, Wallac Oy
Jarmo Ruohonen, Philips Oy
Matti Vänskä, Nokia Technologies Oy

Lisätiedot:
Saara Hassinen, toimitusjohtaja
Terveysteknologian Liitto ry – Healthtech Finland
puh. 040 531 1661, saara.hassinen@teknologiateollisuus.fi
Twitter @saarahassinen ja @HealthtechFi